OLANDIA

Firma Rodzinna RTM Sp. z o.o. została powołana 13 marca 2009 roku. Głównym jej celem było podjęcie szeregu działań inwestycyjnych polegających na rewitalizacji zabytkowego zespołu pofolwarcznego w Prusimiu, tworząc w nim kompleks turystyczny, który ostatecznie uzyskał nazwę zastrzeżoną OLANDIA.

Dziś OLANDIA to XVIII wieczny, zrewitalizowany folwark, położony w miejscowości Prusim, nad Jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, na skraju Puszczy Noteckiej, który kusi swym niezwykłym urokiem. Olenderska Kraina znajduje się zaledwie 70 km od Poznania oraz 120 km od granicy polsko – niemieckiej.
Oprócz 60 pokojów hotelowych znajdujących się we Dworze, Spichlerzu oraz Kamienniku kompleks dysponuje Restauracją, Olenderską Zdrowotnią – SPA, czy też Winiarnią prowadzoną wspólnie z Markiem Kondratem.

Stodoła Fryzyjska, to idealne miejsce na duże imprezy firmowe oraz rodzinne, ale również piękne wesela. Znajduje się tu 350 metrowa sala zwieńczona szklaną kopułą, niemal graniczącą z linią brzegową Jeziora Kuchennego. Cechą wyjątkową tej przestrzeni jest możliwość wprowadzenia samochodów, a nawet wielkich pojazdów rolniczych czy też przemysłowych. Sala w roku 2017 zostanie powiększona do 700 m2. Dodatkową atrakcją znajdującą się na terenie jest 300 metrowy namiot sferyczny, sprawdzający się przy organizacji letnich przyjęć.

Malowniczy Park z dostępem do Jeziora Kuchennego o powierzchni 32ha, stwarza nieograniczone możliwości do rozwoju wszelkich form artystycznych oraz rekreacyjnych, a także biesiad i pikników. Boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, łódki, rowery, minigolf, plac zabaw, stajnia czy mini zoo dla dzieci - to tylko niektóre atrakcje, których można w obiekcie doświadczyć. Niezwykle interesujący na terenie folwarku jest również 160 letni, unikatowy, zabytkowy wiatrak typu HOLENDER przeniesiony z Niegocina pod Mławą i odbudowany pod okiem Konserwatora Zabytków.

Olandia bierze od wielu lat udział w programie „Hotel Przyjazny Rodzinie”, dzięki czemu  gwarantuje wszelkie udogodnienia potrzebne do wypoczynku z Rodzin z dziećmi – w 2016 roku uzyskała maksymalną ilość punktów stając się tym samym jednym z najlepszych w Polsce obiektów dla rodzin z dziećmi.

Zaufała nam także m.in. UEFA rekomendując Olandię do grona Ośrodków Pobytowych dla piłkarzy na UEFA Euro ME 2012, podczas której to imprezy Olandia gościła segment UEFA Family – 80 osób z otoczenia reprezentacji Chorwacji.

Od 2017 roku Olandia wykorzystuje energię odnawialną. Łączna moc instalacji wynosi 650 KW. Projekt EkOlandia składa się z instalacji fotowoltaicznej, turbin wiatrowych, kotłowni peletowej oraz 6 miejscami parkingowymi z pokryciem stanowiącym moduły fotowoltaiczne, wyposażonymi w stacje ładowania dla samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Najbliższe lata, to okres kolejnych inwestycji. Realizacja zaplecza Medical SPA z nastawieniem na rehabilitację oraz walkę z otyłością, a także budowa pola golfowego ze strefą zabudowy rezydencjonalnej oraz biogazownią i farmą fotowoltaiczną zakończy się w 2020 roku.

Atrakcje: Boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, plaża, łódki, kajaki, rowery wodne, wędkowanie, rowery, minigolf, plac zabaw, stajnia, mini zoo, Winiarnia,

 

OLANDIA = ZRÓWNOWAŻONA FIRMA RODZINNA

Dane kontaktowe

Właściciel: 
Olandia
Numer telefonu: 
61 2915379
+48 608 467 367
Adres e-mail: 
olandia@olandia.pl

Adres

Prusim 5
64-420Kwilcz
woj. wielkopolskiepow. międzychodzki

Udogodnienia

dostęp do internetu, pokoje, wyżywienie

Atrakcje

boisko do koszykówki, boisko do siatkówki, grill, kajaki, kąpielisko, plac zabaw, rowery, wędkowanie, zwierzęta gospodarskie

Inne

Liczba pokoi: 
60
Liczba miejsc: 
powyżej 50

Dane Stowarzyszenia

Stowarzyszenie nie pośredniczy w dokonywaniu rezerwacji. Prosimy kontaktować się bezpośrednio z wybranym obiektem.

Adres siedziby:
ul. Sieradzka 29, 60-163 Poznań

Adres do korespondencji:
ul. Parkowa 1, 64-500 Baborówko

kontakt@agro-turystyka.com.pl

Zobacz nasz katalog

Katalog PDF

Projekt i wykonanie — fenomeno.pl