Agroturystyka Karczma Kaliska „Na Skraju Imperium”

Agroturystyka Karczma Kaliska to blisko 2 ha obszar zagospodarowany na teren rekreacyjny na którym znajdują się  m.in. tereny zielone, architektura drewniana (karczma, kuźnia, zagroda, spichlerz), ekspozycja maszyn i urządzeń do przygotowywania żywności. Odbywa się tu wiele imprez jak festiwal smaków w krainie nocy i dni, plenery malarskie, imprezy dla dzieci oraz liczne imprezy rekreacyjne.

Gospodarstwo oferuje noclegi, posiadamy 3 pokoje gościnne (łącznie dla 10 osób) z dwoma niezależnymi wejściami tylko dla gości, 2 łazienki oraz w pełni wyposażoną kuchnię. Posiadamy miejsca do bezpiecznego parkowania aut. Gospodarstwo nasze posiada drewnianą karczmę, udostępnianą jako miejsce wspólnego odpoczynku dla gości.

Agroturystyka karczma kaliska posiada produkt turystyczny "Na Skraju Imperium" - historyczna podróż w krainie nocy i dni. Oferta obejmuje swoim zasięgiem obszar regionu kaliskiego i osadzona jest w realiach końca XIX  i początku XX w. Produkt ukazuje miejsca oraz wydarzenia związane z życiem mieszkańców pogranicza oraz miejscowego ziemiaństwa tj. Dworek Marii Dąbrowskiej, wizyta w pałacu gubernatora – historycznym mieście Kaliszu a także sceny rodzajowe i różnego rodzaju inscenizacje historyczne, np. rosyjsko-pruskie przejście graniczne, przejazd  pojazdem turystycznym itp. Przy dłuższym pobycie przewiduje się zwiedzanie zamku i zespołu muzealno-parkowego w Gołuchowie oraz Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.  Najważniejszym elementem produktu jest pobyt w Karczmie Kaliskiej – zagrodzie ziemiańskiej – miejscu kultywowania starych zawodów, rzemiosła, dziedzictwa kulinarnego regionu i udział w biesiadzie, bogatej w kuchnię regionalną oraz muzykę  biesiadną i ludową. Oferta skierowana jest do dużych i małych zorganizowanych grup turystycznych, uczestników spotkań integracyjnych. Oferta stanowi połączenie treści historycznych z dobrą zabawą oraz aktywnym uczestnictwem w różnych formach rekreacji. Produkt posiada również ofertę związaną z historyczną edukacją dzieci i młodzieży.

Dane kontaktowe

Właściciel: 
Janusz Nowak
Numer telefonu: 
62 7631255
602 833 324
Adres e-mail: 
novim@interia.pl

Adres

Szadek 44
62-834Ceków
woj. wielkopolskiepow. kaliski

Udogodnienia

pokoje

Atrakcje

zielona szkoła

Inne

Liczba pokoi: 
5
Liczba miejsc: 
21 – 30

Dane Stowarzyszenia

Stowarzyszenie nie pośredniczy w dokonywaniu rezerwacji. Prosimy kontaktować się bezpośrednio z wybranym obiektem.

Adres siedziby:
ul. Sieradzka 29, 60-163 Poznań

Adres do korespondencji:
ul. Parkowa 1, 64-500 Baborówko

kontakt@agro-turystyka.com.pl

Zobacz nasz katalog

Katalog PDF

Projekt i wykonanie — fenomeno.pl